پنگوئن گوگل و رفتارهای جالب آن

براساس آنچه تاکنون در مقالات منتشر شده است، پنگوئن گوگل تمام سایت هایی که از طریق مزرعه لینکی کار خود را انجام       می داده اند را کاملا تا مرز نابودی کشانده است. بر اساس آماری که گوگل ارئه  کرده است تقریبا سه در صد سایت ها تحت تاثیر این الگوریتم جدید که پنگوئن گوگل نامیده شده است قرار گرفته است.  که به نظر می رسد این سه در صد شامل سایت های پر بازدیدی هستند که از طریق لینک گذاری کار می کرده اند.

در اینجا انچه که قابل توجه است این است که  تقریبا روش های لینک گذاری قبل به جای نتایج مثبت اثری منفی نیز داشته و باعث سقوط سایت نیز خواهد شد. بنابراین سایت هایی که فقط و فقط از این روش برای بالا بردن رنک سایت خود اقدام نموده اند به شدت دچار مشکل شده اند.

این طور به نظر می رسد که تغییرات پنگوئن گوگل به نفع گوگل باشد. زیرا سایت هایی که در بالای نتایج گوگل قرار داشتند وضعیت قبلی خود را از دست داده اند و برای اینکه بتوانند به وضعیت قبلی خود بازگرددند باید از تبلیغات گوگل استفاده کنند. این مسئله را در مورد شرکت های طراحی سایت می توان دید. صفحه اول گوگل که در مورد طراحی سایت بود بطور کلی تغییر کرده است و شرکت های نوپا جای آنها را گرفته اند.  که این موضوع باعث می شود که شرکت های طراحی سایت قبلی برای تبلیغ در گوگل اقدام کنند. در ضمن اینکه شرکت های نوپا سئو را جدی بگیرند.

البته این تغییرات بیشتر بر روی کلمات تجاری اعمال شده است و کلماتی که تجاری نیستند تغییرات محسوسی نداشتند. و شرکت های طراحی وب سایت از این دسته شرکتها محسوب می شود.


print



rating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد