سئوی منفی چیست؟

معمولان صاحبان سایت و یا کسانی که طراحی سایت انجام می دهند، برای افزایش رنک فقط به روی سایتخود تمرکز می کنند، در حالی که سایت های دیگر از طریق لینک گذاری و اشتراک گذاری مطالب شما می توانند باعث افزایش بازدید کنندگان سایت شما گردند در نتیجه سئو شما را بهبود بخشند. اما اینجا سئوالی که به ذهن می رسد این است که آیا این تاثیرات بر روی وب سایت شما می تواند مخرب هم باشند یا نه؟

سایت هایی هستند که برای بالا بردن رنک خود شروع به لینک گذاری کرده در حالی که این لینکها محتوای با ارزشی ندارند و صرفا جهت بالا بردن رنک خود به فریب گوگل پرداخته اند. در الگوریتم جدید پنگوئن گوگل اینسایتها که هرزنامه می باشند را تشخیص داده و از چرخه موتور های جستجو خارج می کند. اما رقبای شما چطور می توانند از این الگوریتم جدید به نفع خود استفاده و یا بهتر بگوییم سو استفاده کنند. آنها می توانند با ساختن چند سایت هرزنامه و لینک دادن آن هرزنامه ها به سابت شما باعث کاهش رنک سایت شما بشوند.

آیا  گوگل پنگوئن تدابیری برای این سود جوییها اندیشیده است؟ معایب هر الگوریتم  پس ازپیاده سازی آن الگوریتم مشخص می شود و الگوریتم پنگوئن گوگل نیز از این امر مثنسنا نیست!!!...

حال تا رفع این معایب برای مقابله با سئوی منفی چه باید کرد.

نکته مهم در مورد سئوی منفی این است که هرچه سئوی قوی تری داشته باشید این نکات منفی اثر کمتری روی  وب سایت شما دارد. بطور مثال شما می توانید یک لیوان بزرگ آب را به عنوان یک سایت قوی در سئو در نظر بگیرید و یک لیوان کوچک آب را نیز به عنوان سایتی که مهندسی سئو را پیاده نکرده است. حال سئوی منفی را به عنول یک قطره جوهر در هر دو لیوان بریزیم مشاهده می کنید که لیوان بزرگتر کمتر رنگ عوض می کند در حالی که لیوان کوچکتر تاثیر بیشتری می پذیرد و آسیب بیشتری به عنوان سایت ضعیف می بیند.

  • یکی از کارهایی که شما را در مقابل سئوی منفی محافظت می کند بروز رسانی سایت تان با تولید محتوای منحصر به فرد و مفید می باشد.

استفاده از فت پینگ  شما را ازاتهام استفاده از مطالب تکراری دور می کند پس لازم است نحوه استفاده از آن را بصورت کامل آموزش ببینید.

به محض به روز رسانی سایت شما با مطالب جدید، فت پینگ  این خبر را به سرویس های مورد نظر  می فرستد. و محتوای جدید از طریق آن سرویس  ثبت و قابل دسترس قرارخواهد گرفت.  

  • بصورت کامل و با توجه به جزئیات به سئوی سایت خود بپردازید و از انجام اعمال نسنجیده پرهیز کنید.
  • هستند سایت هایی که از سایت شما کپی برداری می کنند که با حذف این سایت ها، از طریق اطلاع رسانی به گوگل می توانید از سئوی منفی جلوگیری  کنید.
  • از تکرار بیش از حد لینک های داخلی اجتناب کنید.
  • از مفید بودن لینک های خارجی که به سایت شما می شود مطمئن شوید و از لینک دادن به سایت های معتبر غافل نشوید.
printrating
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
کد CAPTCHA
وارد نمودن کد